Jump to content
  • 0

Έτοιμος Ο Server... Τώρα Πως Μπαίνουμε;


MimisK

Question

Καλησπέρα. 

 

Έτοιμος ο server (έχει μερικά errors αλλά ένα βήμα την φορά :P). Το ερώτημα τώρα είναι. Πως μπαίνουμε στον server; 

Έχω αλλάξει την ip στο l2.ini με την local ip, αλλά γενικότερα δεν ανοίγει καν το L2.

Τι αλλαγές πρέπει να κάνω και που; Στον Server στον Client ; 

 

 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Στην βαση δεδομενων εχεις βαλει σωστα τις ip σου? Στο outter ip βαζεις την ip που θα συνδεεσε, αν εισαι με vmware πχ βαζεις την ip που σου δινει απο εντολη στο cmd: ipconfig πρεπει να ειναι κατι σαν 192.168.x.x

 

Αν εισαι με dedi/vps τοτε την wan ip του server.

 

Την ιδια βαζεις και στο l2.ini φυσικα.

 

Account φτιαχνεις ειτε με το query απο x_self.sql ειτε με καποιο Account Manager οπως το ευκολο L2AC.

 

Επισης πρεπει να χεις το σωστο protocol system για να κανεις login, οποτε αναλωγος το chronicle και το protocol.

Edited by thanosdk
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Στην βαση δεδομενων εχεις βαλει σωστα τις ip σου? Στο outter ip βαζεις την ip που θα συνδεεσε, αν εισαι με vmware πχ βαζεις την ip που σου δινει απο εντολη στο cmd: ipconfig πρεπει να ειναι κατι σαν 192.168.x.x

 

Αν εισαι με dedi/vps τοτε την wan ip του server.

 

Την ιδια βαζεις και στο l2.ini φυσικα.

 

Account φτιαχνεις ειτε με το query απο x_self.sql ειτε με καποιο Account Manager οπως το ευκολο L2AC.

 

Επισης πρεπει να χεις το σωστο protocol system για να κανεις login, οποτε αναλωγος το chronicle και το protocol.

 

Πέρα απ το protocol που δεν το έχω πειράξει η αλήθεια είναι. (Το protocol version υπάρχει κάπου και απ την μεριά του server ή μόνο στον client; )

Πρέπει να κάνω κάτι σαν patch στον Client ή μόνο το L2.ini σε πρώτη φάση. 

Local τρέχω τον server και απ το laptop προσπαθώ να μπω. Αλλά δεν ανοίγει καν ο client.... Ανοίγει μόνο αν βάλω το system από έναν άλλο server. Απ την καθαρή εγκατάσταση του client και μόνο με το ini αλλαγμένο δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Πέρα απ το protocol που δεν το έχω πειράξει η αλήθεια είναι. (Το protocol version υπάρχει κάπου και απ την μεριά του server ή μόνο στον client; )

Πρέπει να κάνω κάτι σαν patch στον Client ή μόνο το L2.ini σε πρώτη φάση. 

Local τρέχω τον server και απ το laptop προσπαθώ να μπω. Αλλά δεν ανοίγει καν ο client.... Ανοίγει μόνο αν βάλω το system από έναν άλλο server. Απ την καθαρή εγκατάσταση του client και μόνο με το ini αλλαγμένο δεν ανοίγει.

Λογικο να μην ανοιγει, θελει patched system, για ποιο chronicle μιλαμε? Εχει ποσταρισμενα στο client section ετοιμα system...

Edited by thanosdk
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Λογικο να μην ανοιγει, θελει patched system, για ποιο chronicle μιλαμε? Εχει ποσταρισμενα στο client section ετοιμα system...

Βρήκα τόσα guide για τον server, για το client κανένα! 

Μιλάμε για c1. Ο άνθρωπος δίνει και αρχεία για τον client, αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω... :/

 

Αν ξέρεις αν υπάρχει κάποιο guide και για τον client θα σου ήμουν ευγνώμων! 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Μιλας για τα αρχεια του smeli? Πρεπει να περιεχουν system αν δεν κανω λαθος για c1, αυτο το system θα χρησημοποιησεις για να κανεις login. Παει καιρος που ετρεξα το c1 και απο οσο θυμαμαι δουλευε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Μιλας για τα αρχεια του smeli? Πρεπει να περιεχουν system αν δεν κανω λαθος για c1, αυτο το system θα χρησημοποιησεις για να κανεις login. Παει καιρος που ετρεξα το c1 και απο οσο θυμαμαι δουλευε κανονικα.

 

Ναι τα αρχεία του Smeli έχω :). 

 

Και με το system που δίνει δεν ανοίγει καν ο Client. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο. Θυμάσαι αν εσύ απλά είχες πάρει το system; Δίνει και 2-3 system.... Με όλα δοκίμασα. Επίσης έχω και μερικά error που μάλλον είναι της database. Σε σένα είχε τρέξει κανονικά ; 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ναι ειχε τρεξει κανονικα, δοκιμασε εναν αλλο client, πχ αυτον εδω http://www.4shared.com/file/myGQlLdC/Lineage_II_C1.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ναι ειχε τρεξει κανονικα, δοκιμασε εναν αλλο client, πχ αυτον εδω http://www.4shared.com/file/myGQlLdC/Lineage_II_C1.html

1000 ευχαριστώ! Τον κατεβάζω τώρα αμέσως και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

katarxas me sinxorite kai ollas alla nomizo oti prepi na exi to original client gia na mpi sto server tou 

 an den kano lathos diladi  .....  auto einai to ligotero pantos to diskolo einai na exis ollokliro pack apo l2off kai na exis ksexasi telios pos sindeetai ....

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 8/9/2019 at 1:17 AM, killerhord said:

katarxas me sinxorite kai ollas alla nomizo oti prepi na exi to original client gia na mpi sto server tou 

 an den kano lathos diladi  .....  auto einai to ligotero pantos to diskolo einai na exis ollokliro pack apo l2off kai na exis ksexasi telios pos sindeetai ....

Δες λίγο απο πότε είναι το thread ... Posted March 10, 2016

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...