Jump to content

Απαγόρευση Greeklish Στα Greek Section. (Ελληνικές Ενότητες).


'Baggos'

Ελληνικοί χαρακτήρες στα Greek Sections  

47 members have voted

  1. 1. Αξίζει να γράφουμε μόνο Ελληνικά σε αυτές τις ενότητες?



Recommended Posts

 

Ναι ρε συ αυτόν έψαχνα τόσο καιρό και δεν θυμόμουνα το όνομα του.
που χάθηκε αυτός??

 

 

L2Expert. Το νέο του νικ εδώ στο φόρουμ. Σε κάποιο ποστ τον είχα πετύχει... Ίδιος και απαράλαχτος....

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε μωρέ το παιδί... Σιγά το πως γράφει.. Δε γούσταρε να μάθει και δεν μάθαινε... Τι να κάνουμε τώρα.

Mix, έτσι πάει το πράγμα μαν... στα Ελληνικά Section! Ασχέτως αν κάποια είναι Gaming...

Αν δεν είσαι σε θέση να γράψεις 5-6 λέξεις ελληνικά, τότε υπάρχει πρόβλημα μυαλού, και όχι ορθογραφίας...

 

Το πως την είδε ο καθένας τώρα, είναι άλλο θέμα! Οπότε, άσε τις "φιγούρες", μιας και εδώ μέσα είναι φόρουμ και τίποτα παραπάνω.. Άρα, είναι λάθος αν κάποιος  βγάζει χαρακτηριστική γνώμη για ένα εικονικό όνομα που βλέπει, επειδή γράφει αυτό που θεωρεί σωστό!

Τώρα, αν κάποιοι είναι κομπλεξικοί και κράζουν για το κάθε ορθογραφικό, τότε δικό τους πρόβλημα.. Εμένα δε μου καίγεται καρφί..

Εγώ θέλω ανοιχτά μυαλά που πάνε μπροστά.. Όσο δεν υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι ακόμη και στα φόρουμ, τόσο θα προσθέτω άτομα εκεί που δε ποιάνει μελάνι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μου πείτε σοβαρά τι θετικό θα αποκομίσει το forum από μία τέτοια αλλαγή. Σιγά τώρα μην κάτσουμε να μάθουμε ελληνικά στον κάθε γκάγκουρα 15χρονο που μπαίνει εδώ μέσα για να γίνει l2j developer. Ας γράφει ο καθένας όπως βολεύεται και αφήστε τις απαγορεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μου πείτε σοβαρά τι θετικό θα αποκομίσει το forum από μία τέτοια αλλαγή. Σιγά τώρα μην κάτσουμε να μάθουμε ελληνικά στον κάθε γκάγκουρα 15χρονο που μπαίνει εδώ μέσα για να γίνει l2j developer. Ας γράφει ο καθένας όπως βολεύεται και αφήστε τις απαγορεύσεις.

 

Όταν μιλάς για κάγκουρες θα εννοείς σίγουρα τους δήθεν ξερόλες που είναι και εδώ μέσα και το παίζουν κάπιοι έτσι; Γιατί μόνο αυτούς έχω δει ως τώρα να κορο'ι'δεύουν και να το παίζουν δήθεν....

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάς για κάγκουρες θα εννοείς σίγουρα τους δήθεν ξερόλες που είναι και εδώ μέσα και το παίζουν κάπιοι έτσι; Γιατί μόνο αυτούς έχω δει ως τώρα να κορο'ι'δεύουν και να το παίζουν δήθεν....

Μιλάω για τα παιδάκια που γράφουν όλη μέρα στα l2j section που πάνε Γ' Γυμνασίου βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο και το ξέρεις φαντάζομαι και εσύ ότι αν αρχίσουν οι μισοί εδώ μέσα να γράφουν με ελληνικά θα πάθουμε αποκόλληση του αμφιβληστροειδούς.

Πάω στοίχημα το 70% δεν ξέρει καν τι σημαίνει "αμφιβληστροειδείς" 

Μην χρησιμοποιείται τέτοιες λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λες πως είναι εύκολο να διαβάζεις τα ελληνικά και πως δεν θέλεις να μας βγαίνουν τα μάτια με τα Greeklish, πως θα σου φανεί αν ένας ανορθόγραφος έρθει και σου κάνει ένα Topic Share/Reqeust με 500 σειρές. 

Εκεί δεν θα σου βγουν τα μάτια? γιατί το έχω συναντήσει πολλές φορές και έβγαινα από τα Topic μόνο και μόνο γιαυτό το πράμα!

Link to comment
Share on other sites

Λες πως είναι εύκολο να διαβάζεις τα ελληνικά και πως δεν θέλεις να μας βγαίνουν τα μάτια με τα Greeklish, πως θα σου φανεί αν ένας ανορθόγραφος έρθει και σου κάνει ένα Topic Share/Reqeust με 500 σειρές. 

Εκεί δεν θα σου βγουν τα μάτια? γιατί το έχω συναντήσει πολλές φορές και έβγαινα από τα Topic μόνο και μόνο γιαυτό το πράμα!

Στο facebook κάθε μέρα βλέπω ανορθόγραφα status.. Μια χαρά τα καταλαβαίνω... Αρκεί να έχει τόνους..

Καλά διαβάζονται επίσης και τα Greeklish, αλλά όχι για ολόκληρους παραγράφους.. Π.χ share με 200+ γράμματα, είναι κρίμα να είναι στα Greeklish.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τα τελευταια χρονια γραφω στα ελληνικα ειτε στο fb ειτε γενικα στο διαδικτυο και αυτο με βοηθησε πολλα στο να μειωσω τα ορθογραφικα μου...απλα βαριεμαι να βαζω τονους αλλα μικρο το κακο :P τωρα ο καθενας μπορει να γραφει οπως θελει αλλα αμα κρυβεται πισω απο τα greeklish ωστε να μην δουνε οι αλλοι τα ορθογραφικα του αυτο ειναι λαθος...πρεπει να μπορουμε να χειριζομαστε την ελληνικη γλωσσα,αρκετα καλα :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...