Jump to content

Ευρωεκλογές 2014: Η Μεγάλη Δημοσκοπηση Του Mxc.com


Το μεγάλο δημοψήφισμα του MXC.com. Ευρωεκλογές 2014  

42 members have voted

  1. 1. Πρόθεση ψήφου:

    • Νέα Δημοκρατία
    • ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ
    • Χρυσή Αυγή
    • Άλλο (Ποιος;)
  2. 2. Καταλληλότερος εκπρόσωπος:

    • Αντώνης Σαμαρας
    • Αλέξης Τσιπρας
    • Νικόλαος Μιχαλολιακος
    • Άλλο (Ποιος;)
  3. 3. Υπάρχουν ουσιαστικές διάφορες στα πολιτικά προγράμματα της ΝΔ και του ΣΥΡΙΖΑ;

    • Ναι
    • Οχι
    • Και οι δυο κάνουν τουμπες


Recommended Posts

 

Φάτε και την "αντισυστημική" Χρυσή Αυγή που είναι "καλή για αντιπολίτευση".

 

 

astodiaolo zwo, ante ftiakse kamia korniza tou ispanou pou eklepse tis trapezes

 

"to neo mou idolo"

Edited by xdem
Link to comment
Share on other sites

astodiaolo zwo, ante ftiakse kamia korniza tou ispanou pou eklepse tis trapezes

 

"to neo mou idolo"

Φυσικά και θα κάνω ήρωα κάποιον που πήρε πίσω τα λεφτά των ανθρώπων που έμειναν άστεγοι από τις γαμωτράπεζες επειδή έκαναν εξώσεις και τους τα έδωσε πίσω. Εσύ κάνε ήρωα την κάθε ναζίστρια ξεκωλιάρα που το μόνο "παράσημο" που έχει είναι η εθνικότητα του.

 

Επίσης γαμώ τη μάνα σου μάθε να μιλάς σαν άνθρωπος.

Edited by Nikoloudos7
Link to comment
Share on other sites

Είδα συμφωνούν διάφοροι μαζί μου. mg13 for president.

 

Bάλτε στο poll το Magaki ρε.. να δουμε μετα ποιος θα βγει πρωτο κομμα..

Link to comment
Share on other sites

Magaki13 αν είσαι στη κατάλληλη ηλικία για να κατέβεις, ενημέρωσε με να σε ψηφίσω. xD

 

 

*Είσαι και Πανάθα!

Παρεπιμπτόντως, είχα πάει γήπεδο τη Κυριακή και μοίραζαν φυλλάδια (παναθ. κίνημα) για δημοτικοί σύμβουλοι με σημαίες του παναθηναικού κλπ και ηχούσε το μνμ στις εξέδρες: "Εδώ θα γίνει ο τ@φος σου Κ@μινη"

Edited by MeVsYou
Link to comment
Share on other sites

Bάλτε στο poll το Magaki ρε.. να δουμε μετα ποιος θα βγει πρωτο κομμα..

Δεν μου δίνω λιγότερο από 50%.

 

 

Magaki13 αν είσαι στη κατάλληλη ηλικία για να κατέβεις, ενημέρωσε με να σε ψηφίσω. xD

 

 

*Είσαι και Πανάθα!

Παρεπιμπτόντως, είχα πάει γήπεδο τη Κυριακή και μοίραζαν φυλλάδια (παναθ. κίνημα) για δημοτικοί σύμβουλοι με σημαίες του παναθηναικού κλπ και ηχούσε το μνμ στις εξέδρες: "Εδώ θα γίνει ο τ@φος σου Κ@μινη"

Τα'χα δει. :p

 

 

ΠΑΝ.ΚΙ; χαχαχαχαχα

Προς τι το γελάκι; Φυσικά. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι αστείο όπως είναι και το Πειραιάς Νικητής του χοντρού και του Μώραλη.

Link to comment
Share on other sites

κάνεις μεγάλο λάθος όσο αναφορά την ψήφο στην χ.α

 

Αυτούς που πολέμησε ο παππούς μου, ο παππούς σου και ο κάθε παππούς δεν πρόκειται να τους ψηφίσω ποτέ. Δώστε ψήφο διαμαρτυρίας σε κάποιο άλλο κόμμα. Όχι στα φασιστάκια

Λοιπον θα στο θεσω πολυ απλα, γιατι στην θεωρια καλα τα λες(ο παππους μου,σου εδιωξαν του γερμαναραδες/ναζιστες απο την Ελλαδα), ΟΜΩΣ εδω και πολλα χρονια, κανανε τις καταλληλες κινησεις για να ερθει η Ελλαδα σε αυτο το σημειο(βλεπε Σημιτη, βλεπε Jeffrey(που να πεθανει οτι αγαπαει...) Παπαδημος και τωρα Σαμαρας) ωστε να αρχισουν να ξεπουλανε! Λες οχι στα φασιστακια (που παντα μιλας και εσυ και ολοι με μερικες αποδειξεις, οχι οτι η χρυση αυγη ειναι της προκοπης το 90% ειναι μπαμπουινοι, αυτο ειναι που την χαλαει, ενω μεσα στα ματια σου βλεπεις πραξεις χουντικες, με προσφατο παραδειγμα με τον νομο που περασαν οταν βγηκε ο Κασιδιαρης με βιντεο και ηχογραφησεις που δειχνουν στελεχη της κυβερνησης ακομα και τον ιδιο τον Σαμαρα να πραττει εις βαρος του Ελληνικου κρατους! Μιλαμε για αισχατη προδοσια και αντι να κινηθουν οι αρμοδιες αρχες, ψηφισαν οι προδοτες νομο στον οποιο ΑΝΕΡΕΙ ΟΠΟΙΑ "ΠΑΡΑΝΟΜΗ" ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ Η ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ μελους της κΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΤΟΥ(αισχατη προδοσια) Αν δεν ειναι αυτο "χουντα" (αποφασιζω και διαταζω) τοτε τι ειναι? Πριν πεις κατι για καποιον (ΧΑ) ο οποιος δεν εχει μελη του σε λιστες Lagarde ουτε σε σκληρους δισκους της Siemens,(να μου πεις ουτε ο Τσιπρας εχει, ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ) δες ποιος σε κυβερναει ΤΩΡΑ και πριν 20-30 χρονια και ελα πες μου για τους ναζιστες χρυσαυγητες και τους δημοκρατες πασοκους και νεοδημοκρατες! 

 

 

ποιές συνδρομές;
δεν τα ξέρεις καλά μου φαίνεται..
το Κ.Κ.Ε. τόσα χρόνια στηρίζεται αποκληστικά απο τον κόσμο με οικονομικές εξορμήσεις,με τον ριζοσπάστη,με τον οδηγητή και με μερικές εκδηλώσεις που κάνουν!

 

ναι ναι... δες το εργο του ΚΚΕ κατω στα ναυπηγια της Ελευσινας, δες ποιος παροτρινε τον κοσμο και τον ξεσήκωνε για 10 ευρω παραπανω μεροκαματο, ΟΧΙ ΔΕΣ. το κκε καλα βρισκετε εκει που ειναι! 

 

Συμφωνώ απόλυτα με magaki13 !

 

Περιμένεις να δεις την αντίδραση υπέρ της Χ.Α. ή τους άλλους μισούς που θα ψηφίσουν ΣΥΡΙΖΑ χωρίς να ξέρουν τι ψηφίζουν ?

Και υπάρχουν οι άλλοι που συνεχίζουν και κάνουν μπεεε σε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.

 

Για να δημιουργηθεί Νέα Ελλάδα, θα πρέπει να τροποποιηθεί η νομοθεσία της.

Από εκεί και πέρα, ασχολήσου αν θα βγει ο Τσίπρας, ο Βενιζέλος ή αν θα πάρει κεφάλι η Χ.Α.

Μεγαλο δικιο αυτο για την νομοθεσια!!! Εν τελη θα καταληξουμε να τρωμε την ιδια Π***ΤΣΑ απλα αντι να μας κυβερναει το πασοκονουδου, θα κυβερναει ο συριζα, ετσι πιστευω... Οποιος παει να ψηφισει ΝΔ ή Πασοκ μαλλον ειναι 17 χρονων και η μανα του με τον πατερα του ειναι χωμενοι καπου. Οποιος Παει για συριζα ας δει ποιους ενσωματωνει το συριζα(παλαιο πασοκ) και τι ελεγε ο τσιπρας οταν επερνε ποσοστα της ταξης του 2-5% και τι λεει τωρα! Η ψηφος στην ΧΑ ειναι καθαρα αντιδραστικος και με ολο το κυνήγι που τρωνε(αντισυνταγματικο παντα ετσι, εχουν προφυλακισει ενα σωρο κοσμο και τα λαμογια που επερναν μιζες κτλπ κτλπ ειναι αραχτοι στο εξωτερικο ή ακομα και εδω, σιγα διακοπουλες κανουν! Εδω ο Παπακωνταντινου βγηκε και ειπε οτι εβγαλε λαθος ελλειμμα  για να ερ8ει το ΝΤ στην Ελλαδα... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ θα μου πεις μετα απο αυτο που ειπε ΔΗΜΟΣΙΑ ειναι στην φυλακη... ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ επειδη εχουμε δημοκρατια και κυβερναει ο λαος, ο τυπας αυτος οπως και πολλοι αλλοι ειναι εξω ελευθεροι και τρωνε τα λεφτακια που τους εταξαν! Πλακα εχουν, αλλα περισσοτερη πλακα εχουμε εμεις που μετα απο τοσο Π***τσο θα παμε να ψηφισουμε ΝΔ πασοκ και συριζα(παλαιο πασοκ) ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και πριν καποιος παει να μου την πει με σαχλα επιχειρήματα ας κανει μονος του μια ερευνα(οχι βλεπωντας μεγκα ετσι....) και μετα ας πει την γνωμη του! 

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω βαριέμαι να σου εξηγήσω πόσο άδικο έχεις. Αλλά θα το πάω στα γρήγορα.

 

Το έλλειμα δημοκρατίας που υπάρχει από τις κυβερνήσεις ΝΔ-ΠΑΣΟΚ είναι αδιαμφισβήτητο. Το θέμα είναι ότι επειδή δεν λειτουργεί καλά η δημοκρατία μας δε σημαίνει ότι πρέπει να την καταργήσουμε αλλά ότι πρέπει να την βελτιώσουμε και σίγουρα δε θα βελτιωθεί με αυτούς που θέλουν να την καταλύσουν και επίσημα. Επίσης σχετικά με τον ΣΥΡΙΖΑ μιας και βλέπω και λες και εγώ δεν είμαι fan και δεν μπορώ να βρω λόγο να τους ψηφίσω πέρα από την ψευδαίσθηση ότι ίσως αλλάξει κάτι μιας και οι άλλοι είναι λαμόγια 100 % αλλά παρόλα αυτά δε θεωρώ ότι είναι το παλιό ΠΑΣΟΚ στον ΣΥΡΙΖΑ μιας και ο ΣΥΡΙΖΑ από το ΠΑΣΟΚ μόνο τους ψηφοφόρους πήρε ούτε βουλευτές πήρε πέρα από τη Σακοράφα και τον Κουρουμπλή που δεν ψήφισαν ποτέ μνημόνια και σηκώθηκαν και έφυγαν ούτε εφήρμοσε ίδιες πρακτικές εντός του κόμματος του.

 

Τέλος εγώ αν ήταν να ψηφίσω κάτι που με αντιπροσωπεύει στον μεγαλύτερο βαθμό των απόψεων μου(γύρω στο 90 %) θα ψήφιζα ΑΝΤΑΡΣΥΑ αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα με τα ποσοστά που τα κόμματα κάτω του 3 % ουσιαστικά είναι στον αφανισμό καθώς οι ψήφοι τους πάνε στο βρόντο θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ μόνο και μόνο για να ξεκουμπιστεί η συμμορία που μας κυβερνάει. 'Ασε που πιστεύω ότι μετεκλογικά ΣΥΡΙΖΑ - ΑΝΤΑΡΣΥΑ θα συνεργαστούν παρόλες τις διαφωνίες που υπάρχουν.

Edited by Nikoloudos7
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω βαριέμαι να σου εξηγήσω πόσο άδικο έχεις. Αλλά θα το πάω στα γρήγορα.

 

Το έλλειμα δημοκρατίας που υπάρχει από τις κυβερνήσεις ΝΔ-ΠΑΣΟΚ είναι αδιαμφισβήτητο. Το θέμα είναι ότι επειδή δεν λειτουργεί καλά η δημοκρατία μας δε σημαίνει ότι πρέπει να την καταργήσουμε αλλά ότι πρέπει να την βελτιώσουμε και σίγουρα δε θα βελτιωθεί με αυτούς που θέλουν να την καταλύσουν και επίσημα. Επίσης σχετικά με τον ΣΥΡΙΖΑ μιας και βλέπω και λες και εγώ δεν είμαι fan και δεν μπορώ να βρω λόγο να τους ψηφίσω πέρα από την ψευδαίσθηση ότι ίσως αλλάξει κάτι μιας και οι άλλοι είναι λαμόγια 100 % αλλά παρόλα αυτά δε θεωρώ ότι είναι το παλιό ΠΑΣΟΚ στον ΣΥΡΙΖΑ μιας και ο ΣΥΡΙΖΑ από το ΠΑΣΟΚ μόνο τους ψηφοφόρους πήρε ούτε βουλευτές πήρε πέρα από τη Σακοράφα και τον Κουρουμπλή που δεν ψήφισαν ποτέ μνημόνια και σηκώθηκαν και έφυγαν ούτε εφήρμοσε ίδιες πρακτικές εντός του κόμματος του.

 

Τέλος εγώ αν ήταν να ψηφίσω κάτι που με αντιπροσωπεύει στον μεγαλύτερο βαθμό των απόψεων μου(γύρω στο 90 %) θα ψήφιζα ΑΝΤΑΡΣΥΑ αλλά έτσι όπως είναι τα πράγματα με τα ποσοστά που τα κόμματα κάτω του 3 % ουσιαστικά είναι στον αφανισμό καθώς οι ψήφοι τους πάνε στο βρόντο θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ μόνο και μόνο για να ξεκουμπιστεί η συμμορία που μας κυβερνάει. 'Ασε που πιστεύω ότι μετεκλογικά ΣΥΡΙΖΑ - ΑΝΤΑΡΣΥΑ θα συνεργαστούν παρόλες τις διαφωνίες που υπάρχουν.

εαν ο συριζα με ενα ποσοστο του 25% ας πουμε(παραδειγμα) μια ΝΔ με 23% και ενα Πασοκ με 2% θα δεις μια ωραια συγκυβερνηση αριστερας δεξιας και κεντροαριστερας..... Επειδη μονος σου το ειπες δεν πας να ψηφισεις κομμα κατω απο 3% θα ηταν καλο να ψηφισεις καποιον(και ας μην σαρεσει). Αυτη την στιγμη εισαι ΥΠΟ ΚΑΤΟΧΗ και οι αποδειξεις ειναι και μπροστα στα ματια σου και ειναι παραπολλες, δεν θα μπω στον κοπο να σου φερω παραδειγματα! Ο νοων νοειτω! Επισης εαν ψηφίσεις ΣΥΡΙΖΑ ψηφιζεις κατι "αριστερο" το οποιο δεν ξερει τι αντιπροσοπευει! Αν δεις, τι ελεγε ο Τσιπρας οταν το κομμα του ειχε 5%(εκ του ασφαλους δηλαδη, γιατι και γω αν εχω 2-3% οτι θελω λεω) και τι λεει τωρα βλεπεις τι λαμογιο ειναι!!! Εαν σ'αρεσει το παρον πολιτικο συστημα (Η ΚΑΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΖΟΥΜΕ, ΠΟΥ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΜΑΣ, οπως λεσ και εσυ) πηγαινε ψηφισε ΣΥΡΙΖΑ, εαν οντως  πιστευεις οτι θα ερθει η χουντα με την ΧΑ! στο κατω κατω καλυτερα να σε κυβερνανε ΕΛΛΗΝΕΣ παρα ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΕΣ!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η συγκυβέρνηση που λες είναι αδύνατο να γίνει γιατί υπάρχουν ουσιαστικές τεράστιες διαφορές δεν είναι όπως το ΠΑΣΟΚ με τη ΝΔ που λένε πάνω κάτω τα ίδια πράγματα. Ξέρω τι αντιπροσωπεύει ο ΣΥΡΙΖΑ σίγουρα δεν είναι τόσο ριζοσπαστικοί όσο λένε αλλά πιστεύω ότι έστω θα μπει ένα φρένο στον κατήφορο κάτι που μου αρκεί για την ώρα. Επίσης καταλαβαίνεις το πόσο πάτο έχουμε πιάσει που η ψήφος στους νεοναζί θεωρείται αντισυστημική. Τέλος Χρυσή Αυγή = Απόγονοι των ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΩΝ που λες.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν ειναι μακρια οι βουλευτικες, θα δουμε τοτε! οσο για το "απογονοι των γερμανων" δεν θα το σχολιασω καν, ουτε θα μπω στην φιλοσοφια να σου εξηγήσω τις βασικεσ διαφορες! Η ΧΑ οπως ειπα και προηγουμενως αποτελειτε απο 90% μπαμπουηνων, ΟΜΩΣ εαν βγει και αντοπολιτευση εστω, θα κανει την βουλη μπουρδελο! εχουν προφυλακιστει τοσα ατομα χωρις λογο και αιτια (μεχρι και ο προεδρος τους), πιστευεις οτι αν βγει κυβερνηση δεν θα τους παρουν ολους φαλάγγι? Εγω αυτο πιστευω και γιαυτο θα τους ψηφισω, δεν με αντιπροσοπευουν ΟΜΩΣ θελω να πιστευω οτι εαν βγουν θα του χεσκισουν ΟΛΟΥΣ! εκει θελω να πονταρω! Το να αγαπας την Ελλαδα δεν σε κανει ΝΕΟΝΑΖΙ, οταν φτανεις στα ακρα, με αυτο τον τροπο σκεψεις τεινεις  προς ναζιστικεσ συμπεριφορες. Να μου πεις και σημερα υπαρχουν ακραιες συμπεριφορες (δυναμεων κατοχης) αλλα δεν ιδρωνει το αυτι σου ουτε γενικα τα αυτια μας. Κατακρινεισ αυτο που ειναι φανερο (ΧΑ=νεοναζι ή αυτο που σε ταϊζει το μεγκα και το καθε μεγκα)

Ο ΣΥΡΙΖΑ τα ειπαμε, τα ιδια θα κανει με αλλο ονομα και αυτο ειναι σιγουρο, κανε μια ανασκοπιση στο παρελθον για τον τσιπρα... Η ακου τον Τραγκα το πρωι, μπορει να ειναι τσαλρατανος, αλλα  λεει αρκετες αληθειες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...