Jump to content
  • 0

L2j Acis primeval island problem spaawn


FunkyLOveR

Question

γεια σε ολους..

Εχω βαλει στον σερβερ μου για pvp Zone to promeval island.

αλλα το θεμα ειναι οτι στο zone.xml ειναι towzone..τελος παντων το αλλαξα και το εκανα damage zone..

το καλο ειναι οτι οι παιχτες μπορεουν να βαρεσουν ο ενας τον αλλον..το κακο ειναι οτι οταν πατανε tο village δεν κανει τιποτα..

και στο cmd του gameserver μου βγαζει ενα "Request restart point null' ...ξερι κανεις τι μπορει να φταίει?

χρησημοποιω l2jAcis

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Και γω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω μήπως το έλυσες τελικά; ή ξέρει κάνεις πως να το λύσουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Εάν δεν έχεις κάποια FlagZone για να βάλεις εκεί το PI, πήγαινε model.zone.type και δημιούργησε μία νέα Arena zone. (Δες το share MultiFunctionZone) πως να το κάνεις αυτό. Δεν χρειάζεται να τους βάλεις να'χουν Flag αν δεν θέλεις.

ή το πιο απλό που μπορείς να κάνεις, είναι να βάλεις το PI μέσα στο ArenaZone.xml και να πας L2PcInstance να αλλάξεις να μπορούν να παίρνουν +1 pvp score οι παίχτες. (Γιατί έτσι σαν απλή Arena δεν θα παίρνουν pvp).

Edited by 'Baggos'
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ναι το θέμα είναι βαγκο ότι δεν δουλεύει όταν πατάς to village... το άλλαξα σε damagezone και όταν πατάς to village δεν κάνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Βάλτο μέσα στο ArenaZone και άλλαξε και την ονομασία από FlagZone σε ArenaZone.

ή δοκίμασε το και στο DamageZone.

 

 

    <zone type="FlagZone" shape="NPoly" minZ="-4290" maxZ="-1290"><!-- Primeval Isle -->
        <node X="10408" Y="-27395" />
        <node X="12065" Y="-25334" />
        <node X="15834" Y="-19850" />
        <node X="8791" Y="-10223" />
        <node X="3487" Y="-12137" />
        <node X="4110" Y="-34245" />
    </zone>
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Κατι θα εχεις κάνει.

 

Βάλε type ArenaZone απο TownZone , διέγραψε το κομμάτι 

<stat name="townId" val="19" />

θα γίνει έτσι

	<zone type="ArenaZone" shape="NPoly" minZ="-4290" maxZ="-1290"><!-- Primeval Isle (Town Zone) -->
		<node X="10408" Y="-27395" />
		<node X="12065" Y="-25334" />
		<node X="12223" Y="-23159" />
		<node X="10424" Y="-22340" />
		<node X="9566" Y="-23131" />
		<node X="9290" Y="-24261" />
		<spawn X="10468" Y="-24569" Z="-3645" />
	</zone>

τράβα και ενα restart και δοκίμασε. Αν δεν δουλέψει τότε θυμήσου τι έκανες γιατι δεν χρειάζετε κατι άλλο αυτό που ζητάς

Link to comment
Share on other sites

  • 0

δείτε εδώ πως τα έχω 

http://imgient.com/image/RiuH

http://imgient.com/image/Rz9m primeval στο peace

http://imgient.com/image/RI6R primeval στο town 

 

βαγκο αν το κανω αυτο θα γινει pvpzone σκέτο εγώ θέλω να ειναι pvp/pk και να φλαγκαρεις κανονικα ... + οτι παιζει και να βγαλει το ιδιο προβλημα νομιζω το ειχα δοκιμασει

 

melron να φανταστεις δοκίμασα και αυτό ! και παλι ...

 

συγγνωμη εκανα update τα images τωρα πρεπει να ειναι οκ

Edited by TEOGR_hItMaKeR
Link to comment
Share on other sites

  • 0

δείτε εδώ πως τα έχω 

http://imgient.com/images/2017/04/15/1.png 

http://imgient.com/images/2017/04/15/2.png primeval στο peace

http://imgient.com/images/2017/04/15/3.png primeval στο town 

 

βαγκο αν το κανω αυτο θα γινει pvpzone σκέτο εγώ θέλω να ειναι pvp/pk και να φλαγκαρεις κανονικα ... + οτι παιζει και να βγαλει το ιδιο προβλημα νομιζω το ειχα δοκιμασει

 

melron να φανταστεις δοκίμασα και αυτό ! και παλι ...

 

  1.  τα links ειναι dead.
  2.  Τοτε, διέγραψε τελείως οτι αφορα PI απο zones.xml και απλα στο RequestRestartPoint.java βρες το σημέιο που παίρνει το location και με ενα loop δώσε respawns

Edit. Δεν θα πιάσει ... Απλα κανε ενα clean up και πέρασε τα απο την αρχή να βρεις το πρόβλημα

Edited by melron
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

  1.  τα links ειναι dead.
  2.  Τοτε, διέγραψε τελείως οτι αφορα PI απο zones.xml και απλα στο RequestRestartPoint.java βρες το σημέιο που παίρνει το location και με ενα loop δώσε respawns

Edit. Δεν θα πιάσει ... Απλα κανε ενα clean up και πέρασε τα απο την αρχή να βρεις το πρόβλημα

 

μα δεν εχω πειραξει τίποτα μόνο αυτά τα 2 πείραξα ... 

δηλαδή τα άλλαξα από PeaceZone σε DamageZone 

 

και πάλι δεν δουλευει ... άλλα πράγματα που είχα δοκιμάσει είναι να σβήσω εντελώς το primeval από το peacezone πάλι τίποτα 

να το σβήσω από το town πάλι τίποτα ... και να τα σβήσω και τα 2 πάλι όταν πατούσες το village δεν εκανε τίποτα...

 

αν θέλετε να σας δώσω ip να τσεκάρετε in game ... ή δεν ξέρω αν κάποιος έχει ασις και το έχει δοκιμάσει ... 

Edited by TEOGR_hItMaKeR
Link to comment
Share on other sites

  • 0

μα δεν εχω πειραξει τίποτα μόνο αυτά τα 2 πείραξα ... 

δηλαδή τα άλλαξα από PeaceZone σε DamageZone 

 

και πάλι δεν δουλευει ... άλλα πράγματα που είχα δοκιμάσει είναι να σβήσω εντελώς το primeval από το peacezone πάλι τίποτα 

να το σβήσω από το town πάλι τίποτα ... και να τα σβήσω και τα 2 πάλι όταν πατούσες το village δεν εκανε τίποτα...

 

αν θέλετε να σας δώσω ip να τσεκάρετε in game ... ή δεν ξέρω αν κάποιος έχει ασις και το έχει δοκιμάσει ... 

add me Στο skype

than.gkin

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Γιατί αφήνεις το PI μέσα στο PeaceZone?

Κάνε το αντιγραφή, και απλά πέτα το στο τέλος από DamageZone.xml 

Μην το αφήνεις εκεί μέσα αλλάζοντας μόνο το type φίλε.. Γι'αυτό έχεις πρόβλημα με respawn/soe/unstuck κτλπ..

 

Απλά βάλε αυτό που σου έστειλα μέσα στο DamageZone.xml ή και το δικό σου, και απλά σβήσε αυτό που υπάρχει στο PeaceZone.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Apla delete apo peacezone pane sta town zone thelei ena value ispeace=false sta xml k telos (psakse sta zones giauto to ispeace gt dn thimame pws einai akrivos)

Gia ta spawns apla kaneis edit oti thes sto spawn x y z tou townzone primeval.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Γιατί αφήνεις το PI μέσα στο PeaceZone?

Κάνε το αντιγραφή, και απλά πέτα το στο τέλος από DamageZone.xml 

Μην το αφήνεις εκεί μέσα αλλάζοντας μόνο το type φίλε.. Γι'αυτό έχεις πρόβλημα με respawn/soe/unstuck κτλπ..

 

Απλά βάλε αυτό που σου έστειλα μέσα στο DamageZone.xml ή και το δικό σου, και απλά σβήσε αυτό που υπάρχει στο PeaceZone.

Είσαι σίγουρος 100% ? γιατί νομίζω το έχω δοκιμάσει και αυτό (δηλαδή να το σβήσω και να το βάλω αλλού ) αλλά δεν είχε πιάσει

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now


×
×
  • Create New...